Blog Özelim Makaleler

Bahçe keyfi yapma zamanı!

0 Yorumlar
597
5-11-2018

Açık havada üşümeden vakit geçirmeyi çoğumuz dört gözle bekliyoruz. Bu bekleme sürecinde evinizin bahçesini bir keyif alanına dönüştürmeye ne dersiniz…

-Evinizin büyük bir bahçesi varsa, burayı bir sinema salonuna dönüştürmek çok da zor olmayacak. Bunun için size önce bir projeksiyon perdesi, açık havaya dayanıklı halılar ve yer minderleri lazım.

Bahçe Dekorasyon

-Çimler başta olmak üzere bahçedeki her türlü bitkiye bakım yapmalı ya da yaptırmalısınız. Aksi takdirde bahçede olmanın zevkine varamazsınız.

-Hem çimlere zarar vermemek hem de ortamda daha doğal bir görüntü yaratmak için, yaşam alanlarınızda doğal taş, brüt beton plaklar ya da teak ahşap kaplamalar kullanabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyon

-Bahçenizdeki yürüme yolunu, lambader ve spotlarla aydınlatabilirsiniz.

-Oturma grubu koyacak kadar büyük bir bahçeniz varsa, sedir ya da L koltuk eşliğinde ortada öbek halinde çok amaçlı olarak kullanılabilecek orta sehpalar etrafında tekli koltuk yerleşimi ile kendinize dostlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir mekan yaratabilirsiniz

Bahçe Dekorasyon

-Bahçede çeşitli malzemeleri bir arada kullanabilirsiniz. Zevkinize göre fer forjeden hasıra, ketenden ahşaba farklı malzemeler kullanmak ortama keyif katar. Tabii dekorasyon anlamında doğru uyumu yakalayabilecekseniz.

Bahçe Dekorasyon

-Serin gecelerde de bahçenizin tadını çıkartmaz isteyebilirsiniz. İşte tam bu noktada dekoratif şömineler olmazsa olmazlarınız arasında yer alabilir.

Bahçe Dekorasyon

-Büyük ev yapı marketlerde kolayca bulabileceğiniz bahçe süsleri ve küçük süs havuzları artık dekorasyonun son noktası.

Bahçe Dekorasyon

Kaynak : Sözcü

0.0
Son Güncelleme: Aralık 10, 2018
İlgili Makaleler: ​Dondurulmuş gıdada bu hatayı yapmayın! Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Dekorlar ve Teknikler
dekor bahçe koltuk lambader dekorasyon projeksiyon çim havuz

Henüz bir yorum yapılmamıştır... İlk olmak ister misiniz?

Bir yorum da siz bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir