Tansu Çiller parti kuruyor iddiası... Odatv arayıp sordu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, eski Başbakan Tansu Çiller'in yeni bir parti kurma hazırlığında olduğu yönündeki iddiayı yorumladı.

Tansu Çiller parti kuruyor iddiası... Odatv arayıp sordu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, eski Başbakan Tansu Çiller'in yeni bir parti kurma hazırlığında olduğu yönündeki iddiayı yorumladı. Koray Aydın, Tansu Çiller'in, İYİ Parti'nin oylarını kırmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevlendirildiğini ileri sürdü. Odatv, Tansu Çiller’in çalışma ofisini aradı ve iddiaları sordu. Parti kurma iddialarına ilişkin sorulara yanıt verilmezken, Tansu Çiller’in bir açıklama yapacağı söylendi.

Cumhur İttifakı”nın Haziran 2023'te yapılacağını belirttiği seçimlere iki yıldan az bir süre kala kulisleri hareketlendiren bir gelişme yaşandı. Eski Başbakan Tansu Çiller'in, yeni bir parti kurma hazırlığında olduğu ileri sürüldü.

Ekim 2017'den bu yana İYİ Parti Genel Başkanlığı'nda bulunan Meral Akşener, Tansu Çiller'in yürütmenin başında bulunduğu dönemde başbakan yardımcısı olarak görev yapıyordu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, söz konusu iddiayı Sözcü gazetesi yazarı Ruhat Mengi'ye yorumladı.

"Tansu Çiller'in parti kuracağı, hatta örgütlenmeyi tamamladığı iddiası var. Örneğin Can Ataklı bu konudan YouTube programında etraflıca söz etti. Bu parti kurulursa merkez sağda bir değişikliğe sebep olabilir mi?" sorusu üzerine Koray Aydın, şunları söyledi:

"Böyle bir partiyi kurmak istiyorlar ve bol vaatlerle insanları çekmeye çalışıyorlar. Bu partinin görev alanı, tek hedefi sadece İYİ Parti'dir, yüzde yüz böyledir, bunun şüphesi yok. Tansu Çiller, AK Parti'den oy koparan İYİ Parti'nin oylarını kırmaya çalışmak için Erdoğan tarafından görevlendirilmiş, 'İYİ Parti'nin bulunduğu yerde ne yapabilirsen kardır' anlayışıyla iktidar tarafından desteklenen, maddi imkanları iktidar tarafından sağlanan bir proje kişisidir. Kuracağı parti de böyle bir projenin partisidir.

PARTİ KURACAK ZEMİN OLUŞMADI
Ama şu anda parti kuracak zemini inşa edemedi çünkü görüşme yaptığı insanların yüzde 97'sinden karşılık alamıyor. Bu bakımdan, parti kursa bile sadece genel merkezi olan bir tabela partisi gibi olur. Şu anda siyasi alanda boşluk yok, Tansu Çiller'in de itibarı yok, ciddiye alan da yok. Biz de parti olarak ciddiye almıyoruz.

"ERDOĞAN'IN EMİR ERİ"
Ben bu konuyu takip ediyorum, gördüğüm kadarıyla; sıfır diyecektim ama iyi bir rakam olur, ekside. O şu anda Recep Tayyip Erdoğan'ın emir eri pozisyonunda biridir, siyasal görevi Tayyip Erdoğan'ın verdiği görevdir. Benim tavsiyem; boşuna bu işlerle uğraşmasın, evine gitsin, evinde otursun, onun Türkiye'de artık yapacağı bir şey de kalmamıştır. Böyle ısmarlama kişilerin, Cumhurbaşkanı'ndan destek alarak siyaset yapmalarına payanda olacak insan sayısı kalmadı, oradan bir parti çıkmaz, konuşmaya bile gerek yok."

ODATV, TANSU ÇİLLER’İN OFİSİNİ ARADI
Odatv, yeni parti kuracağı iddia edilen Tansu Çiller’in ofisini aradı. Konuyla ilgili hem yeni parti hem de Koray Aydın’ın iddialarına ilişkin sorulara yanıt verilmezken, Tansu Çiller’in bir açıklama yapacağı söylendi. Tansu Çiller’in gündemdeki iddialara, yapacağı açıklama ile yanıt vereceği belirtildi.

Kaynak : Odatv.com

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow