En Popüler Mobil Uygulamaları

Akılı telefonların önemi, teknolojinin gelişimine paralel olarak her geçen gün artış gösteriyor. Ancak telefonları telefon yapan aslında fiziksel özellikleri değil! Asıl dikkati çeken nokta, telefonlara indirilen mobil...

En Popüler Mobil Uygulamaları

Akılı telefonların önemi, teknolojinin gelişimine paralel olarak her geçen gün artış gösteriyor. Ancak telefonları telefon yapan aslında fiziksel özellikleri değil! Asıl dikkati çeken nokta, telefonlara indirilen mobil uygulamalarda saklı. Farklı kategorilere ayrılan mobil uygulamalar; eğlenceden bankacılık işlemlerine, mesajlaşmadan konuşmaya, haberlerden bilet sorgulamaya kadar günlük hayatın her noktasındaki ihtiyaçlarımıza cevap veriyor. Peki, herkesin zevkle indirerek kullandığı en popüler mobil uygulamaları neler? İşte sorunuzun en açık cevabı;

1. Messenger

Facebook’a bağlı olan Messenger, en büyük mesajlaşma araçlarından bir tanesi. Ancak uygulamayı başlı başına indirebilme gibi bir durumunuz yok. Yani mutlaka mevcut kullandığınız bir Facebook adresinizin olması gerekiyor.

Sevdiklerinizle mesajlaşmak, emojileşmek veya görüntülü konuşma başlatmak isterseniz bu renkli uygulamayı zevkle kullanabilirsiniz. Üstelik aktif Facebook kullanıcıları ile daha hızlı iletişime geçebileceğinizi de unutmamalısınız. Konuşmalarınıza arkadaşlarını ekleyebilir, grup konuşması başlatabilir; GIF, video, fotoğraf ve çıkartma gibi birtakım paylaşımlar yapabilirsiniz.

2. Snapchat

Eğlence için kullanılan en popüler uygulamalardan bir tanesi de Snapchat. Sosyal mesajlaşma platformu olarak bilinen bu uygulama; fotoğraf çekebilme, bu fotoğraflar üzerine not ekleyebilme ve bu fotoğrafları bir süreliğine paylaşabilme imkanı sunuyor. Uygulamada göndermiş olduğunuz mesaj bir süreliğine karşı tarafta gözüküyor. Hatta mesajı karşı tarafın kaç dakikada veya saniyede göreceğini siz kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Snapchat uygulamasını hem Android hem de İOS cihazlarının kullanabilmesi mümkün. Tabi ilk kullanırken oturum açmanız ve ardından kendi kişisel bilgilerinizle giriş yapmanız gerekiyor. Kullanıcı hesabı oluştuktan sonra kamera açılarak programın kullanımı geçiliyor.

3. WhatsApp

İnternet üzerinden kullanılan WhatsApp, artık herkesin en vazgeçilmez mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Dünyanın neresinde olursanız olun WhatsApp ile dilediğiniz şekilde mesajlaşabilir ve görüntülü konuşabilirsiniz. Arkadaşlarınıza veya sevdiklerinize resim, video veya dosya gönderimi yapabilirsiniz. Hatta son gelen güncellemeler sayesinde artık konumuzu da dahi gönderebiliyorsunuz.

4. Spotify

2008 yılından beri pek çok ülkede aktif olarak kullanılan Spotify, en sevilen müzik uygulamalarından bir tanesi. Uygulama, ilk olarak kullanıcılarına 6 aylık bir sınırsız deneme süresi vaat ediyor. Buradaki en önemli amaç, platformun kullanıcılara tanıtımını yapmak ve memnuniyeti sağlamak.

Uygulamada müzik dinlemek tamamen yasal. Uygulamanın en önemli özelliği ise bol seçenekli şarkı seçeneklerine sahip olması. Üstelik çevrimdışı şarkı dinleme eklentisi bile bulunuyor.

5. Pinterest

Kullanıcı sayısı her geçen gün artış gösteren Pinterest, daha çok görsel ağırlıklı olan bir uygulama. Twitter, Facebook ve İnstagram gibi uygulamalar sayesinde kullanıcı sayısını artıran bu popüler uygulama, ismini “Pin” ve “İnterest” kelimelerinden alıyor. Kısacası ilginizi çeken görselleri panolara iğneleyebilmeyi sağlıyor.

Uygulamayı aktif etmek ve kullanabilmek için kısa bir üyelik işlemi yapmanız şart. Ardından yakın çevrenizi ve arkadaşlarınızı takip ederek uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

6. Signal

WhatsApp benzeri bir işleyişe sahip olan Signal; Android, İOS ve masaüstü için oluşturulmuş şifreli mesajlaşma yapabilmeyi sağlayan bir uygulama. Platformu indirdiğinizde tüm telefon numaralarınız kişi listesi olarak kullanılıyor. Ancak arama ve mesajlaşma yapabilmeniz için veri bağlantılarınıza ihtiyaç duyuluyor.

Uygulamayı hiçbir tereddütte kalmadan kullanabilirsiniz. Çünkü programda hiçbir şekilde kullanıcı bilgileriniz saklanmıyor. Bu sayede bilgilerinizin sızdırılabileceğinden hiçbir şekilde endişe duymamalısınız.

7. Venmo

Dijital ödeme araçlarından olan Venmo, akıllı telefon aracılığı ile sevdiklerinize dilediğiniz şekilde para gönderimi yapabilmenizi mümkün kılıyor. Sosyal ağlarınızdaki arkadaşlarınızla hiçbir zorluk yaşamadan oturduğunuz yerden para gönderimi yapabilirsiniz.

Venmo, son günlerde popülerliğini artırsa da kullanımı için birtakım şartlar var. İlk olarak Amerika sınırları içerisinde fiziksel olarak yer almanız ve Amerika’ya kayıtlı bir telefon numaranızın var olması gerekiyor.

Kaynak : Arcadium

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow