Windows 11, yeni güncellemesiyle oyuncuların yüzünü güldürecek!

Aylar önce çıkış yapan ve yavaş yavaş kararlı hale getirilen Windows 11, yeni güncellemeyle oyuncuların yüzünü güldürecek!

Windows 11, yeni güncellemesiyle oyuncuların yüzünü güldürecek!

2021’in son çeyreğinde çıkış yapan ve yıllardır alışılagelmiş tasarım hatlarının dışına çıkan Windows 11, beraberinde getirdiği hatalar ile ilk etapta can sıksa da hızlı müdahaleler ile daha stabil bir hal almıştı. Microsoft, hataların büyük çoğunluğunu giderse de kullanıcılar bu sürümden Windows 10 kadar memnun kalmadı. Ancak şirket, Windows 11 için yayınladığı güncellemeler ile daha stabil bir işletim sistemi oluşturmaya çalışıyor. Son yayınlanan paket, oyuncuları mutlu edecek düzeltmeler ile geliyor.

Microsoft, Windows 11 için yayınladığı güncelleme ile oyuncuların yüzünü güldürecek. İlk etapta oyunculardan geçer not almayan sistem, yavaş yavaş daha iyi hale getirilirken, son güncelleme daha çok oyuncu odaklı oldu.

Windows 11’in diske yazma problemi çözüldü
Yayınlanan yeni KB5008353 güncellemesi ile bazı önemli sorunları aşan Windows 11, Windows Insider programına (beta sürecine) dahil olmayan kullanıcılar tarafından da indirilebiliyor. Güncelleme, özellikle performans tarafına odaklanıyor ve oyuncular başta olmak üzere bilgisayardan performans gerektiren işlemler yapan kullanıcıları mutlu etmeyi hedefliyor.

Yeni sürümde yaşanan SSD ve HDD bazlı performans sorunlarının önüne geçen KB5008353 güncellemesi, okuma/yazma işlemlerinde yavaşlık yaşanmasına engel oluyor. Ayrıca bu işlemler sırasında yaşanan buglar da giderildi. Güncellemenin notlarında “Yazma işlemlerinde gereksiz eylemler gerçekleştirerek Windows 11’deki tüm disklerin (NVMe, SSD, HDD) performansını etkileyen bir sorun ele alındı.” ibaresi yer aldı.

Bu güncelleme oyuncular için oldukça önemli olurken, kullanıcıların Windows 11’e geçişlerinin hızlanması bekleniyor. 

Kaynak : Shift Delete

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow