Windows’a 3D emojiler geliyor! Microsoft’tan açıklama

Windows’a 3D emojiler geliyor! Microsoft’tan açıklama, Microsoft, daha önce duyurduğu Windows 11 için 3D emoji projesini iptal etmemiş. 3D emoji için umut veren açıklama Microsoft'tan geldi.

Windows’a 3D emojiler geliyor! Microsoft’tan açıklama

Microsoft ilk olarak 2021 yılında Windows 11 için 3D emoji sözü vermiş ve çok sayıda Windows kullanıcısının heyecanlanmasına yol açmıştı. Ancak yazılım devi, vaat edilen 3D emojilerini sunamadı ve Windows 11 kullanıcılarının basit 2D emojilerle yetinmesine yol açtı.

Microsoft, 3D emojiyi ortaya çıkarmasına ve Windows 11’in bir parçası olacağına dair söz vermesine rağmen, açıklama yapmadan 2D tasarıma geri döndü. Sonradan ortaya çıkan bazı raporlara göre bunun nedeni, 2D tasarımın birden çok uygulamada daha iyi çalışmasıydı. Windows’ta Microsoft’un 3D emojisi gerçek olmadan önce, üzerinde çalışılması gereken bazı teknik sınırlamalar bulunuyor.

Microsoft, Windows 11 için 3D emoji geliştiriyor
Ancak geçtiğimiz günlerde Microsoft çalışanı Nando Costa, Microsoft’un emoji sistemi için yeni bir blog yazısı yazdı ve şirketin 2020 hackathon’undan sonra 3D’ye geçişini detaylandırdı. Windows 11’de 3D emoji isteyen birinin tweetine yanıt veren Costa, ter emojili gülen emojiyi alıntılayarak “Bunun üzerinde çalışıyoruz.” dedi.

Costa, LinkedIn’deki bir blog gönderisinde ise emoji özelliğinin tam olarak bitmediğini ve Microsoft’un her yıl yeni Unicode sürümlerine dayalı olarak yeni tasarımlar oluşturmayı planladığını açıkladı. Microsoft’un ayrıca kendi özel konseptleri keşfedeceğini dile getirdi.

Costa’nın blogu, Microsoft’un, yüz kırışıklıkları ve saç stilleri gibi insani nitelikleri emojilerinde nasıl yansıtmayı seçtiğini, ekibin bu emojileri Microsoft Teams gibi uygulamalarda nasıl öne çıkardığını ve özel tasarımlarından bazılarının nerelerden ilham aldığını ayrıntılarıyla ele alıyor. Microsoft, 3D emojisini oluşturmak için Adobe Illustrator, Cinema 4D, Figma, Font Lab gibi araçlar kullandı.

Windows 11’de 3D emojinin ne zaman görüneceğini hala bilmiyoruz, ancak en azından Microsoft vizyonunu hayata geçirmek için çalışıyor

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow